Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın Türkiye Ayağı, Thy Sponsorluğunda Gerçekleşecek

Haber Tarihi : 26.04.2010 15:41:06 Türk Hava Yolları (THY), Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın (LET) Türkiye organizasyonuna ana sponsor olarak ismini verdi
A +   A -

THY'nin sponsorluğunda gerçekleşecek, Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağı Turkish Airlines Ladies Open için geri sayım başladı. Hazırlık çalışmalarının son sürat devam ettiği National Golf Club'da, etkinliğin kusursuz geçmesi için yapılan hummalı çalışmalar neticesinde bütün saha yeniden gözden geçirilip bakımı tamamlandı.
2008 senesinde ilki düzenlenen ve gelen yabancı oyuncular tarafından "2008'in En Başarılı Turnuvası" seçilen Turkish Airlines Ladies Open bu sene yaklaşık 20 ülkeden gelecek toplam 108 oyuncuyu ağırlayacak.
Bir sene boyunca devam eden ve Yeni Zelanda'dan Avusturya'ya, Fas'tan İspanya'ya, Fransa'dan İngiltere'ye, Portekiz'den Çin'e kadar dünyanın dört bir yanında düzenlenen turnuvanın Türkiye ayağı, Turkish Airlines Ladies Open bu yıl 07-09 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
1978 yılından beri Avrupa'nın birçok ülkesinde yapılan ve 2008 yılından bu yana Türkiye'de düzenlenmeye başlanan Turkish Airlines Ladies Open kapsamında, Antalya Belek'te bulunan National Golf Club, aralarında İsveç'ten Carin Koch, İngiltere'den Rebecca Brewerton ve İspanya'dan Paula Marti'nin yanısıra tüm zamanların hem erkek hem de kadın klasmanı dahil olmak üzere "En Uzun Vuruş Yapan Golfçüler" katagorisinde golfün efsane ismi Tiger Woods'u da geride bırakarak 2. sıraya yerleşen Kraliyet Ailesi Onur
Ödülü sahibi oyuncu Laura Davis gibi dünyanın en başarılı profesyonel bayan golfçülerini ağırlayacak.
Türk Hava Yolları'nın ana sponsor olarak ismini verdiği bu yılki Turkish Airlines Ladies Open ile ilgili olarak, National Golf Club Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bülent Göktuna yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 5 asır önce İngiliz aristokrasisinden dünyaya yayılan golfün Türkiye'de de kabul gören bir spor olması için bütün gücümüzle çalışıyoruz. National Golf Club olarak özellikle bu tür organizasyonları çok önemsiyoruz. Türkiye'nin adının golf ile birlikte daha fazla anılmasını, dünyada bilinen bir golf
merkezi olması yönünde gayret gösteriyoruz. Bizim için en büyük sevinç tüm bu çabalarımızın meyvesinin verdiğini görmek. Biz 2008 yılından bu yana bu turnuvayı düzenliyoruz, geçen sene ise global krizden dolayı dünyanın birçok yerinde olduğu gibi biz de iptal etmek zorunda kaldık. Turnuvamızı bu sene Türk Hava Yolları'nın desteğini alarak gerçekleştiriyoruz. Bu sene henüz ikincisi düzenlememize rağmen Turkish Airlines Ladies Open'a dünya çapında iyi oyuncular katılıyorlar" dedi.
Bu sene düzenlenecek Turkish Airlines Ladies Open öncesinde Pro-Am'de, turnuvaya katılan profesyonel oyuncularının liderlik edeceği ve cemiyet ve iş dünyasının yakından tanıdığı kişilerden oluşturulan takımlar yarışacak. Böylece 36 takımın yarışacağı turnuva 6 Mayıs'ta düzenlenecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !