6. Uluslararası Boru Fuarı Kapılarını Açıyor

Haber Tarihi : 16.02.2010 11:24:29 İhlas Fuarcılık tarafından 04-07 Mart 2010 tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye'nin ilk ve tek Boru Fuarı, yerli ve yabancı dev markaların yöneticilerini İstanbul'da ağırlamaya hazırlanıyor.
A +   A -

Ülkemizin gelişimine doğru orantılı olarak büyüyen boru ve ek parçaları sektörü; kalitesini, hizmetlerini ve ürün çeşitlerini boru sektörünün bir araya geldiği ihtisas fuarında profesyonel ziyaretçileri için sergiliyor. Yurt dışından katılım gösteren firmaları ve dünyanın dört bir yanından yabancı ziyaretçileri ile geçtiğimiz senelerde başarısını kanıtlayan Boru ve Ek Parçaları Fuarı, altıncı senesinde de, yenilikleri ve gelişmeleri sektörle paylaşmayı, sektörün ihtiyaç duyduğu bilgi platformunu
oluşturmayı ve ticareti canlandırmayı hedefliyor.

Sektörün lider üretici firmaları ile yerel yönetimleri, belediyeleri ve büyük üreticilerin satın alma yetkilileri ile üst düzey yöneticilerini bir araya getirecek olan bu büyük buluşma platformunda en önemli unsur, katılımcıların doğru hedef kitlelerine ulaşacakları bir buluşma noktası olması.

Sektörün Türkiye'deki en önemli tanıtım ve dağıtım ayağı olan ve pek çok etkinliklerle renklenecek olan Uluslararası Boru ve Ek Parçaları Fuarı, Çin, Tayvan, Almanya, İtalya, İspanya, İngiltere, Ukrayna, Fransa, İran, Slovakya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Belarus ülkelerinden katılacak yabancı firmalara da ev sahipliği yapacak.
6. Uluslararası Boru ve Ek Parçaları Fuarı, hem ülke ekonomisine büyük kazançlar sağlıyor hem de sektör temsilcilerinin dünya ülkeleri ile entegre olmasında büyük bir köprü görevi üstleniyor. Türkiye'nin geçen yıl 2 milyar 136 milyon dolar olarak gerçekleşen toplam boru ihracatında en büyük payı çelik borular alıyor. Demir-çelik boru ihracatı, Türkiye'nin toplam demir çelik ihracatının yüzde 13,6'lık kısmını oluşturuyor. Boru ihracatı içinde en büyük payı alan demir-çelik borularda 24.9 milyon dolar,
bakır borularda ise 20.4 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

Türkiye 2009 yılı boyunca, demir çelik boru ürünlerinde en fazla ihracatı; Cezayir, Irak, ABD, İngiltere, Macaristan, İspanya, Romanya ve Libya'ya gerçekleştirdi. Plastik boru ihracatında Libya, Irak, Rusya, Kazakistan, Türkmenistan, Azerbaycan ve Romanya, ülkemizin önde gelen ihracat pazarları arasında. Alüminyum boru ihracatında ise İtalya, Romanya, Macaristan, Almanya, Rusya, Fransa, Irak, ülkemizin önde gelen ihracat pazarları. Boru, altyapı yatırımları için vazgeçilmez bir ürün. Küçüklü büyüklü su dağıtım yatırımları, doğalgaz olmadan yapılamaz. Ama, çoğunlukla yer altında. Bu görünmez ürünün imalatçıları dünya çapında başarılara imza atıyor. 04-07 Mart 2010 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan Boru ve Ek Parçaları Fuarı, bir ticaret platformu olmanın ötesine geçerek, yerli ve yabancı birçok boru ve ek parçaları üreten firmaları bir araya getirerek ziyaretçileri ile buluşturacak. İhlas Fuarcılık tarafından düzenlenen Boru ve Ek Parçaları Fuarı, uluslararası platformda sektöre ev sahipliği yapıyor. Son yılların en verimli sektörlerinden birisi olarak değerlendirilen boru sektörü, yurt içi pazarda doğalgaz yatırımları ve özellikle inşaat sektöründe yaşanan konut yatırımlardan olumlu olarak etkileniyor. Uluslararası arenada prestijli projelerde yer alan üreticilerle her geçen yıl büyümesini sürdürüyor. Sektörün Türkiye'deki ilk ve tek fuarı olan Boru ve Ek Parçaları Fuarı da, doğalgaz ve inşaat projeleriyle altyapı yatırımlarında yer alan firmaları bir araya getirmenin yanı sıra ihracat kapasitesindeki artışı da gözler önüne seriyor.

SEKTÖRE TAM DESTEK

Her geçen gün gelişimini sürdüren, ürün kalitesi ve çeşitliliği ile dünyayla yarışan, farklı coğrafyalarla ihracat gerçekleştiren boru fuarı, Botaş, İgdaş, İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik San. Tic. A.Ş. (Ugetam), Çelik Boru İmalatçıları Derneği (Çebid), Demir Çelik Üreticileri Derneği (Dcud), Hidroelektrik Santralleri Sanayi İşadamları Derneği (Hesiad) , KOSGEB, TÜFOD, MARMARA Belediyeler Birliği, Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği (Pomsad), Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi (Geposb), İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Ostim Organize Sanayi Bölgesi, Aliağa Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ), Dudullu Organize Sanayi Bölgesi, İmes ve daha pek çok kurumun destekleri ile düzenleniyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !